Біостимулятори росту рослин

стимуляція та розвиток кореневої системи, цвітіння та плодоношення
02.01.2022

Біостимулятори росту рослин – це органічні препарати, які покращують і прискорюють процес формування рослин у певних фазах.

Універсальність і ефективність застосування цих засобів досить висока, тому вони будуть доречні як в овочівництві, так і в садівництві. Стимулятори росту рослин мають високу біологічну активність, та вносять зміни в природні характеристики вирощуваних культур і активізують їхнє продуктивне зростання. Чим вдається істотно підвищити якість та кількість вирощуваних рослин.

Біостимулятори росту рослин

Фермери обмежені великою кількістю чинників які впливають на розвиток рослини: стан довкілля та води, кількість опадів, сонячне випромінювання, якість ґрунтів тощо. При цьому головне, над чим фермери мають працювати, і не можуть піти на жодні компроміси, це питання якості врожаю.

Очікуються великі зміни природних умов на планеті, відтак ми маємо до них пристосуватись.

 

Щоб знизити негативний вплив зовнішнього середовища та покращити засвоєння живильних речовин застосовують біостимулятори. Біостимулятори росту впливають на фізіологічні процеси рослини: прискорення фотосинтезу, підвищення ефективності живлення, підвищення абіотичної стійкості. Це дає змогу краще реалізувати генетичний потенціал рослини та покращити якість сільськогосподарської продукції.

 

Сьогодні існує кілька груп біостимуляторів рослин, які застосовують для покращення засвоєння елементів живлення та зниження негативного впливу стресових факторів на рослинний організм.

  • Амінокислоти та пептиди
  • Гумати та фульвові кислоти
  • Екстракти морських водоростей
  • Симбіотичні бактерії
  • Препарати на основі хітозану
  • Мікоризні гриби

Вже сьогодні продукти на основі амінокислот та пептидів відіграють значну роль у зменшенні впливу абіотичного стресу на кінцеву врожайність. Біостимулятори прискорюють проростання насіння, покращують укорінення саджанців, збільшують схожість і знижують негативний вплив несприятливих зовнішніх факторів, таких як похолодання чи посухи.

Амінокислоти в таких препаратах можуть бути різного походження:

– рослинного

– тваринного

– синтетичного

Різниця між амінокислотами є в засвоюваності.

Будь-яка діюча речовина засвоюється через пори та продихи в рослині. Чим менша молекула амінокислоти, тим швидше та якісніше вона впливає на рослину. Розмір пори для проникнення амінокислот складає 40-45 нМ. Розмір синтетичних, та тваринних амінокислот 60-70 нМ. Розмір рослинних 30-40нМ. За таких обставин рослинні амінокислоти проникають в рослину швидше, та краще рухаються по її поверхні.

При виборі стимулятора росту аграрії зіштовхуються з великим різноманіттям продукції, та вибором потрібного цінового сегмента. Хорошою підказкою при виборі біостимулятора може бути досвід знайомого фермера, який використовує такі препарати, та знає “рецепт” якісного вирощення продукції в аналогічних умовах. Ми також радимо використовувати ті добрива, які є сертифіковані та без вмісту хімії.

Володимир, с.Каїри, Херсонська обл

Для прикладу на Херсонщині в с.Каїри (див. фото), компанія AgriTecno представила демо поле по збору озимого ячменю.

– Контроль 48 ц/га

– З добривами АгріТекно 61 ц/га з поля (Agriful та Tecnokel N).

Основа добрив які використовувались на демо ділянках це екстракт морських водоростей, вільні L амінокислоти, а також мікроелементи бор, азот, фосфор, молібден. Такі препарати як Agriful та Tecamin Max покращують цвітіння, збільшують фертильність, підсилюють зав’язування плодів, а також зменшують їхнє опадання. За рахунок вмісту натуральних фітогормонів, препарати покращують вегетативну, та кореневу масу.

Дані препарат є аналогом природних фітогормонів і являють собою речовини, що виділяються з бактерій та елементів, що здатні наситити рослину доступним харчуванням, а плоди цукрами.

Добрива, що впливають на кореневу систему, впливають на плоди.

З метою запобігання стресу, викликаного абіотичними чинниками, та зменшення його наслідків біостимулятори найкраще використовувати перед настанням стресових умов. Таким чином, ми готуємо рослину до стресу, стимулюючи власні захисні механізми. За вказаних умов працює принцип попередження та профілактики можливого стресу. Це завжди дає більший ефект, аніж лікування рослин, які вже перебувають в стані стресу

Завдяки якісному та кількісному вмісту амінокислот забезпечується стимулювання фізіологічних процесів у рослині, підвищується її стресостійкість. Після застосування біостимуляторів, рослини швидше долають наслідки стресу, покращується ефективність живлення, що позначається на кінцевому результаті, а саме кількісних та якісних показниках урожаю.

Органічні стимулятори та регулятори росту рослин це – препарати комплексної дії, оскільки до їх складу входять найважливіші біологічно активні речовини.

Використання стимуляторів росту дозволяє збільшити вражай без збільшення посівів

Вже неодноразово доведено, що рослини після обробки біостимулятором росту стають набагато дружнішими та витривалішими, вони швидше розвиваються і мають потужнішу кореневу систему. Оброблена біостимуляторами розсада має кращу стійкість до захворювань і шкідників, відтак менш хворобливо переносить пікіровку, швидше адаптується до нових умов існування.

Дорослі рослини після обробки біостимуляторами росту, як правило, формують краще розвинену кореневу систему, через що раніше переходять до фази цвітіння і плодоношення.

Безумовно, біостимулятори сприяють розвитку здорових рослин, які рясно плодоносять і, до того ж мають унікальну стійкість до впливу негативних факторів довкілля.