compandim

12.06.2018

Але якщо чітко дотримуватися термінів зрізування пагонів, нарізки їх на живці та висадки в теплицю, то стимулятори коренеутворення допоможуть обов’язково. Справа в тому, що є такі культури, як наприклад, ірга, глід або агрус, які без стимуляторів коренеутворення вкорінюються дуже погано або не вкорінюються зовсім.

Що таке стимулятори коренеутворення?

Найчастіше – це біологічно активні речовини, або як їх ще називають, фітогормони, які в природному середовищі формуються в кожній рослині, і чим більше фітогормонів накопичується в пагонах, тим легше вкорінюється та або інша рослина. Наприклад, їх дуже багато в смородині, багато в калині, аронії та інших рослинах.

Найбільш, мабуть, відомими фітогормонами є індол-3-оцтовий і нафтилоцтова кислоти. Дві цих основних речовини входять до величезної кількості препаратів, які вважаються стимуляторами росту, в тій чи іншій дозі, це Чаркор, а також Гетероауксин або Коренеріст, хоча тут діючою речовиною є β-індолілоутова кислота. Ці препарати можуть стимулювати поділ та розтягнення клітин, що і викликає утворення і ріст кореневої системи.